Strani nogometSLAVLJE DOMAĆINA

Šesti trijumf Amerikanaca na Gold Cupu, za pobjedu zabili u posljednjoj minuti

27. srpnja 2017. - 11:28
2017-07-27T051551Z_1064421348_NOCID_RTRMADP_3_SOCCER-2017-CONCACAF-GOLD-CUP-USA-AT-JAMAICA.JPG

Nogometna reprezentacija SAD-a po šesti je put u povijesti osvojila naslov pobjednika na Gold Cupu, prvenstvu Sjeverne i Srednje Amerike te Kariba, nakon što je u finalnom dvoboju odigranom na Levis stadionu u Santa Clari svladala Jamajku sa 2:1.

Izabranici Brucea Arene poveli su u 45. minuti pogotkom Jozyja Altidorea, koji je sjajno izveo slobodan udarac s više od 25 metara i poslao loptu pod gredu. Jamajčani su do izjednačenja došli u 50. minuti. Udarac iz kuta izveo je Kemar Lawrence, a na drugoj vratnici čuvarima je pobjegao Je-Vaughn Watson i iz neposredne blizine svladao Tima Howarda.

Kad se činilo da pobjednik neće biti odlučen u osnovnih 90 minuta utakmice, Amerikanci su ipak stigli do pogotka vrijednog trofeja. Po desnoj strani probio se Gyasi Zardes i ubacio u kazneni pro...

24. travanj 2024 17:34