Sport Strani nogomet

Suba je bio dobar, ali...

U sudaru sjajnog Monacova napada i kao kamen čvrste Juveove obrane pobjedu su odnijeli 'bianconeri'

Juventus je slavio 2:0 kod Monaca, Gonzalo Higuain je junak 'stare dame' jer je s dva pogotka srušio domaće i otvorio svojoj momčadi put prema drugom finalu Lige prvaka u tri sezone.

U sudaru sjajnog Monacova napada i kao kamen čvrste Juveove obrane pobjedu su odnijeli 'bianconeri'. Danijel Subašić imao je dosta posla, jednom je sjajno obranio Marchisiju, a kod golova ništa nije mogao.

Massimiliano Allegri je u utakmicu ušao s pojačanom obranom kako bi ukrotio ove sezone sjajne Mbappea i Falcaa, i u tome je uspio. Zaigrao je s trojicom u obrani, tako da je u momčad ušao Barzagli, a na klupi ostao Cuadrado.

Gosti su bolje otvorili dvoboj, prvi je u 10. minuti zaprijetio Dani Alves. Pucao je iskosa nakon prodora, no nedovoljno opasno da bi ugrozio Subašića. No, Monaco je ipak brzo uspostavio ravnotežu, te su Buffonu prijetili najviše iz centaršuteva. Osjetio se nedostatak Juventusovih igrača na bokovima, a to je najbolje koristio Dirar koji je od 13. do 19. minute svojim ubačajima stvorio čak tri prilike.

No, Buffon je obranio dva udarca Mbappea i jedan Falcaa. Higuain je u 25. minuti glavom pucao preko gola, a onda je četiri miute potom nakon duplog pasa s Danijem Alvesom okrunio sjajnu akciju 'stare dame'. Dva puta su gosti u toj akciji odigrali petom, Higuain je dobio loptu na centru, dao za Alvesa, koji je ušao u kazneni prostor na desnoj strani i petom vratio natrčalom Argentincu u sredinu. Higuain je ostao nečuvan i s 12-13 metara svladao nemoćnog Subašića.

Do poluvremena je Juventus bez problema sačuvao vodstvo, Monacu je trebalo neko vrijeme da se pribere od šoka. No, već u trećoj minuti nastavka imali su domaći veliku priliku, Bernardo Silva je uposlio Falcaa, no nije pucao najbolje i Buffon je još jednom obranio. Onda je u 55. minuti Monaco spasio Subašić, obranivši udarac Marchisija koji je ukrao loptu Lemaru. No, četiri minute poslije ni Suba ništa nije mogao, opet je asistent bio Alves, a strijelac Higuain. Bivši igrač Barcelone centrirao je na drugu stativu, Argentinca nije dobro pokrio Glik i Subašić padom pred Higuaina nije uspio spriječiti drugi gol.

Imao je Monaco i do kraja svoje prilike, no ostao je na nuli u rubrici golova, što nije čest slučaj za momčad iz Kneževine. Higuain je sjajnom realizacijom dvaju pogodaka opravdao 90 milijuna eura, koliko ga je Juve platio Napoliju, sjajan je bio dvostruki asistent Dani Alves, a velike zasluge za pobjedu gostiju pripadaju i legendarnom, 39-godišnjem Gigiju Buffonu, koji u zadnjih šest utakmica u Ligi prvaka nije pirmio ni gola.

Vrlo izglednim se čini kako će 3. lipnja u finalu u Cardiffu igrati Real Madrid i Juventus, što bi bila repriza finala iz 1998. godine.

Tada je pogotkom Predraga Mijatovića s 1:0 slavio Real, i to nakon što je blagi favorit bio Juve, sada su uloge nešto drukčije.