Strani nogomets europskih travnjaka

Manchester United osvojio Liga kup, dva gola Ibrahimovića, Mourinho prvi u povijesti koji je u prvoj sezoni osvojio trofej

26. veljače 2017. - 20:50
zlatan.JPG

Nogometaši Manchester Uniteda pobjednici su Liga kupa nakon što su u sjajnom susretu na Wembleyju pobijedili Southampton 3-2.

ManU je poveo 2-0, Southampton je potom izjednačio, a pobjednika je odlučio Zlatan Ibrahimovic golom tri minute prije kraja susreta.

"Crvenim vragovima" je to peti naslov pobjednika ovog natjecanja pri čemu prvi nakon 2010. godine, dok je Southampton u svom drugom finalu upisao i drugi poraz. Identičnim rezultatom 'Sveci' su poraženi i 1979. od Nottingham Foresta.

Rekorder je Liverpool s osam naslova.

ManU je sjajno ušao u utakmicu i nakon 38 minuta vodio je 2-0. Za 1-0 je u 19. minuti zabio Zlatan Ibrahimovic sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca. 'Crveni vragovi' su povećali vodstvo u 38. minuti preko Jessea Lingarda na asistenciju Marcoa Roja. U tim trenucim...

25. travanj 2024 08:38