Strani nogometdrama u finalu

Brazil prvi put u povijesti osvojio nogometno zlato

21. kolovoza 2016. - 03:37
bbggggfffddd

Prvi put u povijesti nogometna reprezentacija Brazila osvojila je zlatnu olimpijsku medalju.

U finalnom susretu igranom na Maracani pred 78,000 gledatelja Brazil je boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedio Njemačku 5-4 nakon što je utakmica završila 1-1.

Junaci u brazilskoj pobjedi bili su vratar Weverton koji je u petoj seriji obranio jedanaesterac Nilsu Petersenu, te Neymar koji je postigao vodeći pogodak na utakmici, te odlučujući kazneni udarac.

'Selecao' je poveo u 27. minuti sjajnim Neymarovim pogotkom iz slobodnog udarca, a izjednačio je Maximilian Meyer u 59. minuti. U nastavku pogodaka više nije bilo pa su o zlatu odlučivali kazneni udaraci.

Kod Brazila je svih pet izvođača bilo precizno, golove su zabili Renato Augusto, Marquinhos, Rafael Alcantara, Luan i Neymar, dok ...

19. travanj 2024 16:20