Šveđanke šokirale Amerikanke

13. kolovoza 2016. - 12:53
2016-08-12T193917Z_2061872599_RIOEC8C1ILFLD_RTRMADP_3_OLYMPICS-RIO-SOCCER-W.JPG

Nogometašice Švedske priredile su veliko iznenađenje pobijedivši u četvrtfinalu olimpijskog turnira četverostruke olimpijske pobjednike Amerikanke 4-3 boljim izvođenjem jedanaesteraca.

Utakmica je u regularnom dijelu završila 1-1. Švedska je povela u 61. minuti golom Stine Blackstenius, a izjednačila je Alex Morgan u 77. minuti. Međutim, Morgan je bila jedan od tragičarka izvođenja jedanaesteraca. Promašila je prvi udarac, a neprecizna je bila i njezina sunarodnjakinja Christen Press.

Amerikanke su osvojila zlatne olimpijske medalje u Londonu (2012), Pekingu (2008), Ateni (2004) i Atlanti (1996), dok su u Sydneyju 2000. godine bile druge. Švedskim nogometašicama je plasman u polufinale najveći uspjeh u povijesti.

Šveđanke će za ulazak u finale igrati protiv Brazila koji je...

23. travanj 2024 08:18