Real uzeo Superkup u produžecima

Piše PSD, (H)
10. kolovoza 2016. - 01:11

Nogometaši madridskog Reala pobjednici su europskog Super kupa nakon što su u norveškom Trondheimu pobijedili Sevillu sa 3-2 (1-1, 2-2) nakon produžetka.

Za oba kluba je to bilo peti finale europskog Superkupa, a Sevilli i treće uzastopno. Realu je ovo treći naslov u Superkupu, nakon 2002. i 2014. Andalužani su tako postali prvi klub koji je igrao tri finala uzastopce, ali je sva tri i izgubio, a jedini naslov imaju iz 2006.

Španjolskim klubovima je to bio sedmi naslov u posljednjih osam godina, te ukupno 14 put. Rekorderi su Barcelona i Milan sa po pet naslova.

Europski prvak je poveo u 21. minuti sjajnim pogotkom Marca Asensija koji je sa 25 metara pogodio rašlje Sevillina gola. Pobjednik Europske lige je izjednačio u 40. minuti golom Franca Vazqueza, a potpuni preokret se dogodi...

25. travanj 2024 16:34