Strani nogometu zadnjim trenucima

Italija teškom mukom pobijedila Švedsku

17. lipnja 2016. - 19:05

U utakmici 2. kola skupine E na EURU Italija je pobijedila Švedsku sa 1-0 (0-0).

Strijelac jedinog gola bio je Eder u 88. minuti.

Ovom pobjedom Italija je osigurala prolazak u osminu finala, dok će Švedska za prolazak morati svladati Belgiju u posljednjem nastupu u srijedu.

Italija i Švedska odigrale su najsiromašniju utakmicu dosadašnjeg tijeka EURA. Talijani su nakon pobjede protiv Belgije u 1. kolu u utakmicu ušli s jasnim stavom kako bi bili zadovoljni i jednim osvojenim bodom, dok su Šveđani, koji su tijekom susreta, poglavito u prvom poluvremenu, pokazivali veću želju za postizanjem pogotka u tome bili onemogućeni prvenstveno svojom kvalitativnom inferiornošću. Koliko je Švedska bila nemoćna pokazuje i podatak kako tijekom svih 90 minuta nije uputila niti jedan udarac u okvir gola...

19. travanj 2024 16:21