Strani nogometCopa America

Amerikanci uz Kolumbiju u četvrtfinalu

12. lipnja 2016. - 11:35

Pobjedom nad Paragvajem od 1-0 nogometaši SAD-a pridružili su se Kolumbiji u četvrtfinalu Copa Americe Centenario, dok su Kolumbijci porazom 2-3 od Kostarike završili natjecanje u skupini A.

U utakmici odigranoj u Philadelphiji, reprezentaciji domaćina prigodnog izdanja Copa Americe bila je potrebna pobjeda za osiguranje plasmana u četvrtfinale. Amerikanci su do nje stigli zahvaljujući pogotku Clinta Dempseyja iz 27. minute.

Američki nogometaši morali su gotovo čitavo drugo poluvrijeme, od 48. minute, braniti stečenu prednost s desetoricom igrača, nakon što je Yedlin u razmaku od jedne minute uspio skupiti dva žuta kartona. Vratar SAD-a Brad Guzan bio je na iskušenjima, ali je uspio sačuvati svoju mrežu netaknutom.

Druga utakmica posljednjeg kola skupine A, koja je igrana ...

26. travanj 2024 01:50