Strani nogometu meksičkom finalu nadigrali Tigres

Club America opet osvojio CONCACAF Ligu prvaka

28. travnja 2016. - 13:03

Nogometaši Club Americe pobjednici su Lige prvaka za zonu Sjeverne i Srednje Amerike te Kariba (CONCACAF), nakon što su u meksičkom finalu i u uzvratu nadigrali Tigres s 2-1 te s ukupnih 4-1 po sedmi put u povijesti osvojili ovaj naslov.

Club America je već u prvoj utakmici na gostovanju kod Tigresa pobjedom 2-0, pogocima Martineza i Benedetta, obavila veliki dio posla. No, gosti se nisu unaprijed predali te su u uzvratu igranom na stadionu Azteca u Ciudad de Mexicu poveli pogotkom Francuza Andre-Pierrea Gignaca u 39. minuti.

U nastavku je domaće navijače prvo razveselio Ekvadorac Michael Arroyo pogotkom za 1-1 u 68. minuti, a konačnih 2-1 postavio je Paragvajac Osvaldo Martinez golom iz kaznenog udarca u 87. minuti.

Osim što su obranom prošlogodišnjeg naslova i svojim sedmim trijum...

25. travanj 2024 08:40