Englezi u gostima pobijedili Njemačku iako su gubili 0:2

Piše H
27. ožujka 2016. - 00:18
2016-03-26T221511Z_102032111_MT1ACI14330123_RTRMADP_3_SOC-TPX

U prijateljskoj nogometnoj utakmici na Olimpijskom stadionu u Berlinu Englezi su u subotu pobijedili svjetske prvake Nijemce 3-2, iako su gubili 0-2.

Njemačka je povela golom Tonija Kroosa u 43. minuti, a na 2-0 povisio je Mario Gómez u 57. No, pogodak Harryja Kanea u 61. minuti dao je naslutiti da bi Englezi mogli po treći puta zaredom u gostima dobiti Nijemce. Prije toga to su uspjeli 2001. u kvalifikacijama za SP (5-1), te u prijateljskoj utakmici u studenome 2008. (2-1).

Do kraja susreta Englezi su uspjeli napraviti preokret i slaviti 3-2. Prvo je u 75. minuti petom zabio Jamie Vardy, a pobjednički gol postigao je Eric Dier u sudačkoj nadoknadi (90+1).

Azerbajdžan, kojeg vodi Robert Prosinečki, u turskoj Antalyji je izgubio od Kazashtana 0-1. Pogodak odluke zabio je Abzal Bejsbe...

25. travanj 2024 01:46