Strani nogometprijateljske utakmice

Francuska slavila u Amsterdamu, pobjede Irske i BiH

25. ožujka 2016. - 23:51

Nogometna reprezentacija Francuske pobijedila je u prijateljskom ogledu u Amsterdamu Nizozemsku 3-2, dok je Irska u Dublinu slavila protiv Švicarske 1-0.

U dvoboju između 'Oranja' i 'Tricolora' Amsterdam se oprostio od velikog Johana Cruyffa koji je u četvrtak preminuo u Barceloni okružen članovima obitelji, nakon teške borbe s rakom. Utakmica je prekinuta u 14. minuti kako bi gledatelji i igrači odali počast jednom od najboljih nogometaša, ali i trenera svih vremena.

Tijekom same utakmice Francuzi nisu imali previše razumijevanja. U zanimljivom susretu slavili su 3-2. Gosti su već nakon 13 minuta vodili 2-0. U 6. minuti je iz slobodnog udarca sjajno zabio Antoine Griezmann. Na 2-0 je u 13. minuti povisio Olivier Giroud iskoristivši zbunjenost nizozemske obrane.