Strani nogometfinale na Wembleyju

City osvojio Liga kup, Caballero obranio tri jedanaeserca

28. veljače 2016. - 22:15

Nogometaši Manchester Cityja pobjednici su Liga kupa nakon što su u finalnom dvoboju na Wembleyju boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedili Liverpool 3-1.

Utakmica je nakon regularnih 90 minuta, te dodatnih pola sata završila rezultatom 1-1. Poveo je City golom Fernandinha u 49. minuti, a izjednačio je Philippe Coutinho u 84. minuti.

Prilikom izvođenja jedanaesteraca briljirao je vratar Cityja Willy Caballero koji je obranio tri jedanaesterca. Argentinac je zaustavio udarce Lucasu, Coutinhu i Lallani. Zabio mu je tek Emre Can, dok su za Manchester bili precizni Navas, Aguero i Yaya Toure. Neprecizan je bio tek Fernandinho koji je pogodio vratnicu. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren zbog bolesti nije bio u konkurenciji za sastav Liverpoola.

Za Manchester City je to četvrti naslov...

19. travanj 2024 05:19