Strani nogometSLAVLJE DOMAĆINA

Ukrajina zasluženo do tri boda protiv Švedske, Ševčenko zasjenio Ibrahimovića

12. lipnja 2012. - 00:42
U svojoj prvoj utakmici uopće na završnici jednog Europskog prvenstva nogometaši Ukrajine zahvaljujući dvostrukom strijelcu Andriju Ševčenku pobijedili su Švedsku 2-1 u 1.kolu skupine D u Kijevu. U obračunu dvojice velikih napadača stariji Ukrajinac je uspio preokrenuti vodstvo koje je Šveđanima priskrbio Zlatan Ibrahimović, te donijeti domaćinima Eura vodstvo na ljestvici skupine D nakon prvog kola.

Nakon što je Ibrahimović prvi zaprijetio u 17. minuti udarcem s lijeve strane u dalji kut, a vratar Ukrajinaca Pjatov taj pokušaj odbio rukom, uslijedilo je buđenje domaćih.

U 23. minuti Ševčenko je ušao u kazneni prostor Šveđana i pucao u dalji kut, ali je lopta otišla za malo pored lijeve vratnice. Desetak minuta kasnije Voronjin je snažno šutirao, ali je Isaksson loptu us...
19. travanj 2024 08:44