SportKAUBOJI IZDOMINIRALI

Sjajna Hrvatska uvjerljivo pobijedila Bjelorusiju u ključnom dvoboju skupine

Piše Slobodna Dalmacija
11. siječnja 2020. - 19:58

Hrvatska je upisala uvjerljivu pobjedu nad Bjelorusijom 31:23, što znači da će preliminarnu fazu najvjerojatnije završiti na prvom mjestu skupine A i u nastavak natjecanja prenijeti dva boda, piše Slobodna Dalmacija.

Kauboji su dominirali gotovo cijelom utakmicom, a jedini ozbiljniji pad u igri došao je sredinom prvog poluvremena kada su se Bjelorusi približili na samo gol zaostatka. No, Hrvatska je na odmor otišla s prednosti od pet pogodaka i odmah na početku došla do još uvjerljivijeg vodstva koje je održavala do samog kraja.

Hrvatska će utakmicu trećeg kola protiv Srbije igrati u ponedjeljak u 20.30 sati.

Graz, 11. siječnja 2020.

Suci: Charlotte Bonaventura (FRA), Julie Bonaventura (FRA)

HRVATSKA: Šego - Mamić, Duvnjak, Stepančić - Mandić, Horvat - Musa

Klupa: Ašanin, Ravnić, Matanović, Šipić, Marić, Hrstić, Šarac, Cindrić, Karačić

BJELORUSIJA: Mackjevič - Kulješ, Puhovski, Šilovič - Jurinok, Vailupov - Karaljok

Klupa: Soldatjenka, Brovka, Baranov, Šumak, Bohan, Lukjančuk, Podšivalov, Nikuljenkov, Gajdučenko

TIJEK SUSRETA

60` Utakmica je završila.

58` 29:21; Matanović zabija golčinu i definitivno potvrđuje pobjedu Kauboja, ako je ona i do sada uopće bila upitna.

54` Bjelorusi su imali priliku smanjiti na šest pogodaka, ali Ašanin sjajno brani zicer i omogućava mirniji ostatak susreta Hrvatskoj.

49` Bjelorusi koriste pad u igri Hrvatske i smanjuju na osam pogodaka razlike.

46` 25:15; Marić odgovara Vailupovu i vraća Hrvatsku na + 10, ali odmah na drugoj strani zarađiva dvije minute suspenzije.

38` 21:12; Stepančić svojim petim golom na susretu odvodi Hrvatsku na devet pogodaka razlike. Musa je zaradio dvije minute isključenja.

33` 17:10; Fantastične dvije obrane Šege u istoj akciji, lopta dolazi do Mandića, a on pogađa za najveće vodstvo Hrvatske na susretu.

31` Počelo je drugo poluvrijeme. Bjelorusija će sljedeće dvije minute igrati s igračem manje.

30` Prvo poluvrijeme je završilo, Hrvatska odlazi na odmor s pet pogodaka prednosti.

30` 15:10; Cindrić pogađa u posljednjim sekundama prvog poluvremena i pritom dobio nezgodan udarac. Sutkinje su pregledale start i odlučile dati Bokhanu dvije minute isključenja.

30` Šego je dobio jak udarac loptom u glavu, ali vratar Hrvatske moći će nastaviti utakmicu.

28` 13:10; Sada se igra gol za gol, Bjelorusi pozivaju time out.

24` 11:8; Kauboji pomalo izlaze iz krize i povećavaju vodstvo zahvaljujući Karačiću.

23` 9:8; Mackjevič brani sve bolje, a Cindrić sada nije iskoristio ogromni zicer. Bjelorusija se opet primiče na jedan gol zaostatka.

18` 8:6; Stepančić iskorištava novo isključenje Bjelorusa i postiže prvi hrvatski pogodak nakon pet minuta.

17` 7:6; Bjelorusi su podigli razinu svoje igre i ekspresno se vratili. Červar je pozvao minutu odmora.

13` 7:3; Bjelorusi su već promijenili vratara, a Šego s druge strane brani sjajno. Musa je dobio isključenje i Hrvatska će sljedeće dvije minute igrati s igračem manje.

9` 6:2; Bjelorusi za sada nemaju odgovora na dobre hrvatske napade.

5` 2:1 za Hrvatsku, Bjelorusi će biti s igračem manje sljedeće dvije minute.

1` Utakmica je počela. Bjelorusija ima prvi napad.

19. travanj 2024 19:20