Rukometpotvrditi pobjedu protiv islanda

Rukometašice otputovale za Tursku po bodove koji vode na Euro 2020.: Ista je priča uvijek kod nas, moramo obranu odigrati savršeno i gurati u kontranapad

27. rujna 2019. - 21:54

Hrvatsku rukometnu reprezentaciju, nakon sjajne predstave u Osijeku i pobjede nad Islandom 29-8, čeka u drugom kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo gostovanje u Turskoj.

Turska je u prvom kolu poražena od Francuske 17-38. Već od starta bilo je jasno da nemaju što tražiti protiv svjetskih i europskih prvakinja. Doduše, ostat će zapisano da su vodile osam minuta, ali su u nastavku Turkinje zabile osam, a primile 23 pogotka.

Hrvatske rukometašice protiv Turske igraju na njihovom terenu i osim turskih rukometašica, koje potpuno drugačije igraju pred svojim navijačima, veliki problem hrvatskoj izabranoj vrsti je i daleko putovanje. Utakmica se, naime, igra u Eskisehiru, gradu gotovo na pola puta između Istanbula i Ankare. Hrvatske rukometašice su zbog toga krenule na put dva dana pr...

25. travanj 2024 00:31