RukometNijemci teško poraženi

SP rukometaši: Norveška drugi finalist

25. siječnja 2019. - 23:47

U finalu ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva za rukometaše igrat će Danska i Norveška, nakon što su u prvom polufinalu u petak u Hamburgu Danci deklasirali branitelje naslova Francuze sa 38-30 (21-15), u drugom polufinalu su Norvežani uspjeli nadigrati domaćine Nijemce sa 31-25 (14-12).

Norvežani su do drugog uzastopnog nastupa u finalu SP-a stigli sjajnom napadačkom predstavom svoje vanjske linije koja je bila prebrza za njemačke obrambene igrače. Nakon što su preuzeli kontrolu rezultata sredinom prvog poluvremena, u 20. minuti su prvi put poveli sa dva gola prednosti (9-7), Norvežani više nisu dopustili Njemačkoj preokret.

Fantastični Sagosen i Myrhol odveli su Norvešku do 19-15 u 37. minuti, a nakon toga se Nijemci nisu uspjeli primaknuti na manje od dva razlike. Wiede je n...

19. travanj 2024 18:25