SP rukometaši: Danska deklasirala Francusku

Piše (H)
25. siječnja 2019. - 20:25
frrtttt

Rukometaši Danske prvi su finalisti ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva, aktualni olimpijski pobjednici su u polufinalu u Hamburgu svladali branitelje naslova svjetskog prvaka Francuze sa 38-30 (21-15).

Predvođeni sjajnim Mikkelom Hansenom Danci su odigrali fantastično prvo poluvrijeme, poglavito u napadu te su u prvih 30 minuta postigli čak 21 pogodak. Danska je iz minute u minutu povećavala svoju prednost, u 7. minuti je bilo 6-3, u 14. 9-5, u 20. 13-8, a 23. prvi maksimalnih plus šest (16-10) s koliko se i otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu Danska prednost je rasla sve do najvećih 10 razlike (30-20) u 44. minuti da bi Francuzi u samoj završnici ublažili poraz. Šest minuta prije kraja bilo je 34-28, no Francuska ustvari niti u jednom trenutku nije zaprijetila preokretom.