Rukometdva od dva

Japance shvatili ozbiljno: Hrvati jako otvorili utakmicu i do kraja mirno obavili posao

13. siječnja 2019. - 19:21
2019-01-13T155952Z_677418567_RC14794B5E00_RTRMADP_3_HANDBALL-WORLD.JPG

Hrvatski rukometaši ostvarili su očekivano uvjerljivu pobjedu protiv reprezentacije Japana svladavši je sa 35-27 (18-13) u utakmici 2. kola skupine B Svjetskog prvenstva, odigranoj u nedjelju u Olimpijskoj dvorani u Muenchenu.

Najbolji strijelac i igrač naše reprezentacije bio je Zlatko Horvat koji je postigao osam pogodaka. Pet golova zabio je Luka Stepančić, a po četiri Igor Karačić, Manuel Štrlek i David Mandić. I vratari su bili na visini zadatka te odigrali važnu ulogu u uvjerljivoj pobjedi. U prvom poluvremenu je Marin Šego obranio devet udaraca, a u nastavku je Ivan Stevanović imao 12 obrana. Strijelce Japana sa šest golova predvodio je Tokuda.

Hrvatska je na ljestvici na drugom mjestu sa četiri boda, koliko ima i prvoplasirana Makedonija koja je u nedjelju sa 28-23...

20. travanj 2024 06:48