Rukometprednost pred uzvrat

Uvjerljiva Hrvatska briljirala u Osijeku

10. lipnja 2018. - 00:00
hrvatska_crna_gora-090618-27

Hrvatski rukometaši napravili su veliki korak prema Svjetskom prvenstvu kojem će u siječnju 2019. domaćini biti Njemačka i Danska, jer su u prvoj kvalifikacijskoj utakmici odigranoj u subotu u do kraja ispunjenoj dvorani Gradski vrt u Osijeku svladali reprezentaciju Crne Gore sa 32-19 (17-10).

Hrvatsku su do uvjerljive pobjede sa po šest pogodaka predvodili Manuel Štrlek i Zlatko Horvat, pet golova postigao je Luka Cindrić, a četiri Igor Karačić. Vratar Marin Šego je sakupio deset obrana. U reprezentaciji Crne Gore najbolji strijelac bio je Nemanja Grbović sa četiri pogotka, a po tri su postigli Stefan Čavor i Miloš Božović.

Crnogorci su se držali do 22. minute, kad je Čavor smanjio prednost Hrvatske na 10-9. No, u sljedećih šest minuta serijom 5-0 izabranici Line Červar...

18. travanj 2024 23:32