RukometU FINALU U ZAGREBU olimpijski pobjednici slavili sa 24:19

Hrvatska srebrna; Metličić: Suci nam nisu dozvolili igrati, dali smo sve od sebe (FOTOGALERIJA)

1. veljače 2009. - 21:54

Hrvatska je osvojila srebro na Svjetskom prvenstvu. U finalu odigranom u Zagrebu Francuska je pobijedila sa 24:19 (poluvrijeme 12:11 za Hrvatsku).

Srebro... Hrvatska rukometna reprezentacija nije uspjela osvojiti zlato na 21. Svjetskom prvenstvu što je okončano u Hrvatskoj, u Zagrebu.

Urnebes u zagrebačkoj Areni označio je početak finala, svi su bili na nogama, a većina je i poskočila kada je Ivan Čupić zabio svoj pri zgoditak iz sedmerca nakon što je prethodno bio srušen nakon što je istrčao kontru i izišao sam pred francuskoga vratara Thierryja Omeyera.

Ipak, nisu Francuzi momčad s kojom se može poigravati, vrlo brzo je izjednačio Sorhaindo, a potom je dvije minute kazne (prava rijetkost za ranu fazu utakmice) zaradio hrvatski kapetan Petar Metličić.