Rukometni kadeti postali prvaci Europe: Ostvarili smo svoj san

22. kolovoza 2010. - 22:48
Hrvatski rukometaši, igrači do 18 godina prvaci su Europe! U finalu u Crnoj Gori bili su bolji od reprezentacije Španjolske sa 27:26. Junaci su bili vanjski igrači Mirko Herceg, koji je zabio devet i Ante Kaleb sa šest pogodaka. Herceg je doslovno ostavio dušu na terenu, jer je obranu igrao tako dobro i žestoko, te je dvije minute prije kraja zaradio crveni karton zbog tri isključenja. Španjolcima nije pomoglo ni sedam pogodaka Alexa Dušebajeva, sina slavnoga Talanta Dušebajeva.

Prvo poluvrijeme je pripalo Španjolskoj, ali u drugom zaigrali su izabranici Silvija Ivandija puno bolje, te stigli do velikog slavlja. Tako su Hrvatski rukometaši napravili svojevrsnu osvetu Španjolcima za poraz u finalu na Mediteranskim igrama mladih, koje su se održale u ožujku također u Crnoj Gori...
16. travanj 2024 19:02