OstaloDaljinsko plivanje

Ivana i Grgo na tronu: na izazovnoj novigradskoj stazi članovi KDP Split osvojili titule prvaka

Piše PSD
4. kolovoza 2019. - 18:19
IMG-20190803-WA0023

U Novigradu održano prvo Prvenstvo Hrvatske u daljinskom plivanju na 7500 m, a prve naslove prvaka osvojili su Ivana Prižmić i Grgo Mujan iz Kluba daljinskog plivanja Split.

Na vrlo izazovnoj stazi postavljenoj u štap sa startom i ciljem u Noigradu, a s okretom ispred Maslenice natjecatelji su se danas borili s jakom strujom na okretu kao i s velikim temperaturnim razlikama. U takvim uvjetima najbolje se snašao Grgo Mujan koji je utrku završio za sat, 34 minute i 31 sekundu. Gotovo šest i po minuta nakon njega do cilja je stigao drugoplasirani Edi Hadžić (KDPSR Poreč). Nakon Edija ciljem je prošao njegov klupski kolega Aljoša Pribac koji se natjecao za CRO CUP bodove, ali ne i za poredak Prvenstva Hrvatske. Najbolje plasirana djevojka bila je Ivana Prižmić koja je stazu preplivala za ...

16. travanj 2024 18:31