Ostaloliga prvaka

Desetkovani Jadran bez šanse protiv moćne Barcelonete: Asić u vodu poslao i veliku nadu sa Zvončaca, 15-godišnjeg Stojanca

Piše Pero Smolčić

Barceloneta je protiv desetkovanog Jadrana bila uvjerljiva, u sedmom je kolu LEN Lige prvaka pobijedila 13:5 i tako prvi krug A skupine završila na drugom mjestu, dok će Jadran „prezimiti“ kao sedmi.

Nakon par odlično odigranih obrana na obje strane Jadrana je u vodstvo od 1:0 doveo Rino Burić. Baš kad je Jadran propustio iskoristiti igrača više, dobio novi napad, Burić je u situaciji šest na šest zabio. Gosti su vrlo brzo „okrenuli“, dva je gola zabio Alberto Munarriz i Barceloneta je povela 2:1. Igrali su gosti presing gotovo cijelo vrijeme. U zadnjoj minuti prvog dijela za Jadran je u igru ušao 15-godišnji Robert Stojanac, velika nada momčadi sa Zvončaca. Da i on osjeti Ligu prvaka u utakmici u kojoj zbog ozljeda nema Anđela Šetke, Ivana Krapića, Marina Vrdoljaka i Antonija Duževića.

Sredinom druge četvrtine gosti su se odlijepili na 1:5, no jadranaši su uhvatili priključak, smanjili na 3:5 golovima Delića i Zovića. Na poluvrijeme se otišlo s vodstvom gostiju 6:3. Znatno pomlađena splitska momčad uspjela je i u trećoj dionici zadržati tempo, nisu se raspali pod pritiskom gostujuće momčadu prepune reprezentativaca, ali malo po malo gosti su vodili utakmicu prema svojoj pobjedi, ušli s plus četiri u zadnjih osam minuta (5:9).

- Bilo je teško igrati bez toliko važnih igrača. Momci koje sam imao na raspolaganju dali su sve od sebe, ali protiv ovako jakog protivnika to nije dovoljno – kazao nam je trener Jadrana Ivan Asić.

Komentirao je i debitantski nastup mladog Stojanca.

- On je dao sve od sebe, za njega je osobno ovo svakako veliko iskustvo. Debitirati u ovakvoj utakmici protiv Barcelonete nešto je što će pamtiti cijeli život – rekao je Asić.

Uhvatili smo i Roberta koji je taman pričao sa svojim kolegama, juniorima Jadrana.

Moraš li sad ostati s njima na treningu?

- Ma ne, slobodan sam – nasmijao se Robert.

Podijelio je potom i svoje prve dojmove.

- Atmosfera je bila odlična, dobro popunjene tribine. No, to mi nije stvorilo pritisak. Uživao sam, a što se rezultata tiče, teško da smo mogli puno bolje – priznao je Stojanac, srednjoškolac, učenik drugog razreda Opće gimnazije Vladimir Nazor.