Ostalotaekwondo

Novo srebro dolazi na splitske Blatine: 'marjanovac' Toni Kanaet približio se nastupu na Olimpijskim igrama

3. studenog 2019. - 12:31

Taekwondaš Toni Kanaet osvojio je srebro na Europskom prvenstvu u Bariju u kategoriji do 80 kilograma. Fantastičnu formu sa zadnja dva grand prixa, nakon što se oporavio od mononukleoze, Kanaet je pretočio u novu medalju koja mu je bila prijeko potrebna u borbi za direktan plasman na Olimpijske igre u Tokyu.

Član splitskog Marjana je prošle godine u Kazanu osvojio naslov prvaka Europe do 74 kilograma, a danas je na putu do srebra pobijedio tri teške borbe. Kao treći nositelj u prvom kolu je bio slobodan, u drugom pobijedio reprezentativca Bugarske Koleva prekidom 21-1, a u četvrtfinalu izbacio jednog od direktnih protivnika u borbi za Tokyo, Julia Ferreiru, rezultatom 10-6. U polufinalu je bez problem slavio protiv Ukrajinca Viščenka 15-10, da bi u finalu bolji od njega bio Rus Kotko...

26. travanj 2024 01:55