Ostalotaekwondo

Nastavio svoj trofejni niz: 'marjanovac' Brečić srebrni na Extra europskom prvenstvu

2. studenog 2019. - 18:58

Hrvatski taekwondoist Lovre Brečić (TK Marjan) osvojio je srebrnu medalju u kategoriji do 63kg na prvog dana Extra Europskog taekwondo prvenstva koje se održava  u Bariju.

Brečić je na putu do srebra svladao, nakon prvog kola u kojem je bio slobodan, Ukrajinca Oleksandra Dziubu, zatim predstavnike Rusije i Mađarske da bi u finalu izgubio od Jaouada Achaba iz Belgije 12-19.

Taekwondo ove godine nije bio na programu Europskih igara pa su sportaš ovim Extra Europskim prvenstvom dobili priliku  nadoknaditi bodove koje su ostali sportaši iz Svijeta imali prilike ostvariti na svojim kontinetalnim igrama. Natjecanje se održava u pet muških i pet ženskih kategorija (4 muške i 4 ženske olimpijske
plus jednom dodanom kategorijom - muška 63kg i ženska 53kg).