Ostaloimale pet meč lopti

Preko domaćina do osmine finala eurospkog prvenstva: hrvatske odbojkašice u dramatičnom dvoboju dobile Mađarice

29. kolovoza 2019. - 00:08
hrvatska_argentina-210717

Hrvatske odbojkašice osigurale su plasman u osminu finala Europskog prvenstva nakon što su u Budimpešti u zadnjem kolu skupine C slavile protiv domaćina Mađarske s 3-0 (25-20, 25-23, 35-33).

Hrvatska je s trećom pobjedom i s 10 bodova osigurala plasman među četiri prvoplasirane u skupini, osigurale su pobjedom protiv Mađarica najmanje treće mjesto, a ukoliko Rumunjska dobije Azerbejdžan mogu biti i druge, što bi značio i lakši ždrijeb u osmini finala.

U dvoboju s Mađarskom Hrvatska je bila dominantna od rezultata 7-7 u prvom setu, kada su se brzo odvojile na 12-7 i okončali prvu dionicu igre s 25-20. U drugom setu naše odbojkašice su na krilima sjajne Samante Fabris opet brzo došle do prednosti od 7-3, da bi Mađarice izjednačile na 21-21. Srećom, proradio je blok hrvatskih...

18. travanj 2024 12:50