EP, juniori: Premeru četvrti u bacanju kugle

26. srpnja 2009. - 01:59

U subotu, treći dan Europskog juniorskog prvenstva u atletici u Novom Sadu, hrvatska atletika nije došla do nove medalje. Marin Premeru je u bacanju kugle osvojio četvrto mjesto, bacivši kuglu 19.40 metara, iako je jutarnji program sugerirao drugačiji ishod finala.

Premeru je, naime, u kvalifikacijama bio uvjerljivo prvi s hicem od 21.32 m, svega 36 centimetara kraćim od njegova osobnog rekorda. U finalu se, međutim, nije uspio približiti toj daljini, tako da je završio na četvrtom mjestu. Zlato je pripalo svjetskom rekorderu Nijemcu Davidu Storlu (22.40 m).

U finalu bacanja koplja Stipe Žunić je zauzeo deveto mjesto. Ni on nije uspio ponoviti kvalifikacijski nastup kada je njegovo koplje letjelo preko 70 metara. U finalu je naš atletičar bacio 69.20 m, dovoljno za deveto mjes...

25. travanj 2024 06:25