Sport Ostalo

regionalna liga

Derbi na Starom placu: Nada se porazom vjerojatno oprostila od obrane naslova

U derbiju Regionalnog ragbijaškog prvenstva na Starom placu uspješnija je bila momčad Zagrebačkog ragbijačkog saveza. Nada se ovim porazom vjerojatno oprostila od obrane naslova.

Selekcija ZRS-a od samog početka utakmice nametnula se kao konkretnija momčad s više rješenja od domaćina. Velike probleme je splitskoj momčadi zadavao otvarač zagrebačke momčadi Nik Jurišić.

Taktički vrlo vješto i efikasno dirigirao je igrom svoje momčadi. Upravo je Jurišić prvi probio obranu Splićana već u 3. minuti. Uzvratio je Rosso iz kaznenih udaraca za vodstvo Nade 6:5. U 15. minuti Kordun je dobio  žuti karton te su domaći deset minuta igrali s igračem manje.

Gosti su to iskoristili zgoditkom Oxenhama i pretvaranjem Jurišića za vodstvo 12:6. Splićani su se trudili, ali nisu uspjeli probiti vrlo gustu i čvrstu obranu Zagrepčana. Do poluvremena je Rosso postigao zgoditak iz kaznenog udarca, kao i Jurišić na drugoj strani za prednost ZRS-a 15:9.

U nastavku Nada je smanjila na 12:15, kazneni udarac u 45. minuti realizirao je ponovno Rosso. M;eđutim, u narednom periodu, kad se lomila utakmica, gosti su pokazali više uspješnosti u realizaciji te zgoditkom  Muhoberca i pretvaranjem Jurišića stižu do vodstva 22:12.

Igrači Nade potom su izvršili pritisak na obranu gostiju, ali bez realizacije. Nadahnuti Jurišić je u 57. minuti povećao vodstvo na 25:12 da bi zgoditkom u 69. riješio i pitanje pobjednika. Do kraja susreta, u 75. minuti, još jednom je Jurišić iz kazne upisao nova 3 poena za svoju momčad da bi minutu potom Plazibat postigao prvi zgoditak Nade u ovom susretu, za konačnih 17:33.

Gosti su tako na dva teška gostovanja upisali pobjede i s maksimalnim učinkom ulaze u završnicu regionalnog natjecanja.

Nada – Zagrebački ragbijaški savez 17:33 (9:15)

Split - Igralište Nade (Stari plac). Gledatelja: 250.

Nada: Boko, Čulić, Kordun, Perić, Tomaš, Đurović, Kodžić, Popović, Antić, Rosso (12), Vlajčević, Rudić,  Marjančević, Plazibat (5), Ivica, Miljak, Olujić, Dodoja, Miletić, Vuletić, Abramušić, Markić, Vuko.

ZRS: Stipić, Brečić, Biškić, Oxenham (5), Rešković, Dumančić, Galić, Buljac, Radić, Jurišić (23), Vlašić, Ivanković, D.  Fisić, Muhoberac (5), Peršić, Hasija, Juss, T. Fisić, Bolić, Krmek, Livaić, Bunić, Draguljić.