OstaloNišta od obrane

Dvostruka kruna zagrebačkoj Mladosti: protiv Kaštelana ponovno presudila raznovrsnost u napadu

Piše Darko Rapić
26. travnja 2019. - 00:04
mladost_ribola_mladost24-130419

Pobjedom nad Mladosti Ribolom Kaštela u finalu hrvatskoga Kupa, odbojkaši zagrebačke Mladosti proslavili su dvostruku krunu.

Zagrepčani su ponovo postali dominantna momčad u Hrvatskoj, osvojivši dvostruku krunu prvi put nakon jedanaest godina. No to nije bio jedini prekinuti niz. Naime, ovim porazom Mladost Ribola Kaštela ostala je bez ijednog trofeja po prvi put u devet godina.

Najvažniji trenutak utakmice koji je bitno odredio u čijim će rukama otići pehar bio se pred kraj drugoga seta. Kaštelani su cijeli set bili u zaostatku, ali su se stalno vraćali te pri rezultatu 14:17 napokon uspjeli povezati nekoliko dobrih napada. Tako su ušli u završnicu seta s vodstvom od 21:20, a izjednačenje u utakmici djelovalo je nadohvat ruke. Međutim, od silne želje Kaštelani posrću, tri greške u...

20. travanj 2024 02:34