Sport Ostalo

prvi dvoboji četvrtfinala

Split uzdrmao Square: Novo Vrijeme Apfel se ‘poigralo’ s Crnicom, a Vrgorac je u trećem pokušaju svladao Universitas, sada kada je najvažnije

Zanimljiv je bio prvi krug četvrtfinalnih utakmica doigravanja za futsal prvaka Hrvatske.. Split je slavio u Gospinom polju nakon dodatnih deset minuta sa čak 7:2 te je na korak do plasmana u polufinale. Druga utakmica igra se na njegovim Gripama krajem idućeg tjedna.

Square mora slaviti u Splitu kako bi ostao u igri za plasman u polufinale. Ukoliko uspije majstorica bi se igrala u Gospinom polju, u utorak, 30. travnja. Nakon dva poluvremena rezultat je bio 2:2 i ušlo se u produžetke, a u njima je pogađao samo Split i to čak pet puta.

Split je u četvrtoj utakmici ove sezone stigao do prve pobjede protiv Squarea, i to u trećoj utakmici u Gospinom polju. Square je dobio kod kuće Splita za bodove (3:2 nakon 0:2) te u četvrtfinalu Kupa (5:4), dok je ogled za bodove na Gripama zaključen bez pobjednika (3:3).

Aktualni prvak Novo vrijeme Apfel na domaćem je terenu nadigrao šibensku Crnicu i tako došlo na korak do – polufinala. Makarani su visokom pobjedom opravdali ulogu favorita, a igrači Tea Strunje utakmicu su prelomili u završnici prvog poluvremena.

Već u prvoj minuti Eduardo je naciljao vratnicu gostiju, a u trećoj minuti nakon greške vratara Radaja idealnu prigodu ne koristi Babić. Gosti su uzvratili preko Vukičevića koji također nije bio precizan. Makarani su poveli u devetoj minuti kada je Mate Vuković preciznim udarcem sa desetak metara pospremio loptu u mrežu Crnice.

Dragan Vuković mogao je poravnati u 14. minuti kada se našao sam ispred Baškovića koji je sjajnom obranom zaustavio njegov udarac. Novo vrijeme je podebljalo prednost u 17. minuti kada je Osredkar odbijenu loptu ubacio u vrata Radaja. Potom su domaći u dva minuta postigli dva pogotka, prvo je Kazazić solo akciju završio preciznim udarcem, a Eduardo je zabio za 4:0. Početak nastavka obilježio je brazilac Lucas, pogodcima u 22. i 23. minuti utakmicu je lišio svake neizvjesnosti. Gosti su pokušali sa Draganom Vukovićem u ulozi letećeg vratara koji je smanjio na 6:1 u 26. minuti. Nakon pola sata igre Sokol je na dodavanje Lucasa postavio nedostižnih 7:1. Nakon toga treneri Strunje i Perica dali su priliku igrati svim raspoloživim igračima, a konačnih 7:2 postavio je lijepim pogotkom Maričić u 32. minuti.

Zanimljivo je napomenuti da su kapetani obiju momčadi bili Vukovići, domaćih Mate a gostiju Dragan. A jedan i drugi upisali su se među strijelce. Nakon remija i poraza Vrgorac je u trećem pokušaju svladao Universitas, i to kad je bilo najvažnije, za vodstvo 1:0 u četvrtfinalnoj seriji doigravanja. “Studenti” su pali tek u 33. minuti kada je autogol Taćija donio domaćinu vodstvo 3:1. Moro je svojim drugim golom smanjio na 3:2 i na tome je i ostalo. Vrgorčani prvu meč-loptu za polufinale imaju sljedećeg tjedna na Gripama. U jedinom meču bez dalmatinskih klubova Uspinjača Gimka pobijedila je Futsal Dinamo 2:1.

Semafor

Novo vrijeme Apfel - Crnica 7:2 (4:0)

Makarska. Dvorana na GSC. Gledatelja. 600. Strijelci: 1:0 M. Vuković (9.), 2:0 Osredkar (17.), 3:0 Kazazić (18.), 4:0 Eduardo (19.), 5:0 Lucas (22.), 6:0 Lucas (23.), 6:1 D. Vuković (26.), 7:1 Sokol (30.), 7:2 Maričić (32.).

Novo vrijeme Apfel: Bašković, Lucas, Osredkar, Eduardo, Babić, M. Vuković, Sokol, Bajrušović, Kazazić, Buljan, Musinov, Andrijašević, Nižetić, Herceg. Trener: Teo Strunje.

Crnica: Radaj, Subotić, Protega, Šamija, Radić, Marčić, Vukičević, Škugor, D. Vuković, Jelovčić, Perić, Zorica. Trener: Mladen Perica

Vrgorac - Universitas 3:2 (1:0)

Vrgorac, Dom sportova. Gledatelja 600. Strijelci: 1:0 Pervan (7.), 1:1 Moro (31.), 2:1 Suton (32.), 3:1 Taći (ag, 33.), 3:2 Moro (36.).

Vrgorac: Odža, Kraljević, Turić, Pervan, Kozarić, Jelavić, Jurić, Suton, Gašpar, Jurjević, Martinac, Rašić, Raos.

Universitas: Bilić, Mijić, Trivković, D. Peša, Štimac, Jurjević, Taći, A. Peša, Crnjac, Bokan, Šuljić, Tustonjić, Moro, Stojkić.

Square – Split 2:7 (2:2) nakon produžetka

Dubrovnik - Sportska dvorana u Gospinom polju. Gledatelja 500. Strijelci: 1:0 Đuraš (28.), 1:1 Marinović (29.), 1:2 Genario (34.), 2:2 Đuraš (36.), 2:3 Suton (41.), 2:4 Marinović (43.), 2:5 Kosor (43.), 2:6 Marić (45.), 2:7 Luketin (48.).

Crveni karton: Toni Kirevski (Split, ‘32.-drugi žuti).

Square: Primić, Pele, Džanković, Darrer, Cvjetković, Rezo, Đuraš, Kuraja, Perić, Nebergoj, Gašpar, Bruninho, Daničić, Turuk.

Split: Luketin, Kosor, Vladović, Hrstić, Jurlina, Ćorluka, Suton, Tešija, Kirevski, Marić, Marinović, Sekulić, Genario, Nikola. Trener: Marinko Mavrović.