Ostalovelika nagrada bahreina

Hamilton i Mercedes pobjednici druge utrke sezone, aktualni svjetski prvak u formuli 1 pomeo konkurenciju

31. ožujka 2019. - 21:55

Aktualni svjetski prvak u formuli 1 Britanac Lewis Hamilton za upravljačem Mercedesa pobjednik je druge utrke sezone Velike Nagrade Bahreina na stazi Sakhir.

Drugo mjesto osvojio je Hamiltonov momčadski kolega Finac Valtteri Bottas, dok je treći bio Monežanin Charles Leclerc u Ferrariju, premda je većinu utrke proveo na vrhu poretka.

Bila je to 74. Hamiltonova pobjeda u karijeri, a zanimljivo utrka je završila u trenucima dok je sigurnosni automobil bio na stazi.
Leclercu je imao najbolju startnu poziciju, no nije najbolje ušao u utrku i pao je na treće mjesto iza Vettela i Bottasa. Međutim, u drugom krugu je prošao Bottasa, a zatim u šestom i Vettela za vodstvo. Prednost je držao do 49. kruga kada ga je zbog problema s motorom prošao Hamilton, a kasnije i Bottas.