Sport Ostalo

iznad mreže

Grad odbojke na nogama: Kaštelani i Kaštelanke na korak do finala domaćeg prvenstva

iznad mreže

Kaštelanski odbojkaški klubovi napravili su golem korak prema ulasku u finale doigravanja za naslov prvaka Hrvatske pobjedama u prvoj polufinalnoj utakmici

Pravi mali odbojkaški praznik odvio se u dvorani u Kaštel Starome. Njega su prvo otvorile odbojkašice Kaštela i Olimpika, koje su nakon sat i pol vremena igre vidjele ishod očekivano zahtjevne i zanimljive utakmice. ‘Malene’ su se još jednom pokazale kao one koje ‘prorade’ kad je najpotrebnije, pa su pobjedom od 3:1 stavili pritisak na Zagrepčanke u uzvratu.

U prvom setu OK Kaštela nijednom nije bila u ‘minusu’ te je zasluženo povela, dok je u drugom setu Olimpik par puta bježao i po nekoliko poena. Do izjednačenja nije došlo zbog upornosti ‘malenih’ koje su uspjele preokrenuti 24:21. Olimpik je zato u trećem setu osvojio set, a kad su u četvrtom krenule u ‘sve ili ništa’, zatekla ih je učvršćena i koncentrirana obrana te kreativan napad predvođen Stanović i Vukić za konačnih 3:1.

Nakon njih, na parket su izašli odbojkaši. Jadranski derbi prošao je u potpunoj dominaciji Mladosti Ribole Kaštela, čime su domaćini nagovijestili da je finale jednostavno mjesto gdje moraju biti. Riječani su se držali do sredine prvog seta, u prilično izjednačenoj utakmici. Međutim, nakon drugo tehničkog time-outa, domaćin je na parket izišao svježiji i odlučniji. Nekoliko uzastopnih poena odvojio ih je na sigurnu razliku za sigurno vodstvo od 1:0. Sljedeća dva seta bila su međusobno slična, a rezultatski ista. Uz poneku nesigurnost u obrani, Mladost je ipak zadržala kontrolu nad igrom i ostvarila golemi kapital za deseto uzastopno finale.

U drugim utakmicama obje zagrebačke Mladosti suvereno su svladali Centrometal, odnosno Rijeku. Uzvrati su u srijedu.