futsal

Makarani opravdali status favorita protiv Splićana, Pele nastavio nevjerojatan niz, Vrgorac razočarao pred domaćom publikom

futsal

Odličan, sadržajan dalmatinski derbi na Gripama pripao je Novom Vremenu Apfel koji je opravdao ulogu favorita i peti put u nizu svladao Splićane.

Domaćin je odigrao vrlo dobro i stvorio mnogo prilika, ali su Makarani bili nemilosrdniji u realizaciji i zasluženo odnijeli bodove.
Split može najviše žaliti za situacijom kod 0:1 (Kazazić) kada je Marić presjekao loptu na svojoj polovici, pretrčao dvojicu suparničkih igrača, predriblao i vratara Baškovića te na kraju promašio prazna vrata.

Mogao je to biti spektakularan pogodak. Nedugo zatim Marić je pogodio i stativu, a Bašković obranio zicer Kirevskom. Kazna je stigla koncem prvog poluvremena kada je Osredkar pogodio za 2:0.

Početkom drugog dijela Split je smanjio preko Kosora koji nije ni trebao nastupiti, ali je stisnuo zube i zaigrao s longetom na lijevoj ruci. Novo Vrijeme uzvratilo je s dva brza gola koja su prelomila susret. Makarani su uvjerljivo vodeći na tablici i praktički osigurali „jedinicu“, ali bi u četvrtfinalu doigravanja, kažu, rado izbjegli Split koji je trenutno osmi.

Peleov nevjerojatni niz

Square je dobio s 3:0 AFC Universitas u Gospinom polju, i dalje je stopostotan u nastavku sezone, dobio je sve četiri utakmice.

Brazilac Pele je prvi zatresao mrežu Splićana te je tako nastavio svoj nevjerojatan niz, bila je ovo njegova dvanaesta utakmica zaredom u kojoj se upisao u strijelce.

U nastavku utakmice dva puta je na radost navijača Squarea bio precizan Blago Gašpar. Prvo u 25., naciljao je iskosa, a na kraju, kad su gosti igrali na sve ili ništa, pogodio je u 39. minuti iz svoje polovice terena.

Uzbuđenja nije nedostajalo. Jurili su jedni i drugi ‘sto na sat’. Universitas je bio jako opasan, tri puta su Splićani tresli okvir gola, imali su i kazneni udarac kod 0:2, Ivor Šuljić je naciljao vratnicu, a krivac što nisu postigli pogodak bio je u nekoliko navrata i vratar Squarea Zoran Primić.

Čudo u Vrgorcu

Alumnus je uzeo veliki bod, važan za opstanak, kod Vrgorca. “Nebesko-plavi” nakon dvije briljantne utakmice, protiv Jesenja i Osijeka, gdje su napravili gol razliku 16:0 u susretu sa Zagrepčanima su razočarali navijače.

Vrgorac je dobro ušao u utakmicu, već u 2. minuti Martinac je nakon asistencije Sutona pogodio za 1:0. No, osjetilo se da domaći igrači nisu dovoljno agresivni, davali su puno prostorima Zagrepčanima koji su to koristili i preko Ilića izjednačili.

Nakon toga sastav Pjera Malvasije izlazi u visoki presing, redaju se prilike, a iz jedne kontre Ante Babić donosi ponovno prednost domaćem sastavu. Jednu kardinalnu grešku Jurjevića, dobro koristi Nikola Perković i ponovno  vraća stvari na početak. No, s dva sjajna pogotka Jelavića i Martinca, Vrgorčani odlaze na odmor.

Kad se očekivalo da će drugo poluvrijeme biti samo odrađivanje posla, uporni gosti, sjajni Mario Modrušan koji je branio zicere i početničke greške obrane Vrgorca vratile su Zagrepčane u igru. S pogotcima Perkovića i Markića, Alumnus je došao do boda vrijednog spasa.

Split - Novo Vrijeme Apfel 3:6 (0:2)

Split - Mala dvorana SC Gripe. Gledatelja 600.

Suci: Vedran Babić i Edo Vulić (oba iz Splita).

Strijelci: 0:1 Kazazić (11.), 0:2 Osredkar (19.), 1:2 Kosor (22.), 1:3 Lucas (24.), 1:4 Osredkar (26.), 2:4 Sekulić (27.), 2:5 Osredkar (34.), 3:5 Marinović (37.), 3:6 Dudu (40.).

Split: Balić, Pavlović, Kosor, Sučić, Rendić, Hrstić, Jurlina, Ćorluka, Suton, Jurjević, Kirevski, Marić, Marinović, Sekulić.

Novo Vrijeme Apfel: Bašković, Herceg, Vuković, Lucas, Osredkar, Sokol, Bajrušović, Kazazić, Buljan, Musinov, Andrijašević, Nižetić, Dudu, Mladinov.

Square - Universitas 3:0 (1:0)

Dubrovnik - SD Gospino polje. Gledatelja 400.

Suci: Mario Lulić i Marijan Šimatović (oba Gospić).

Strijelci: 1:0 Pele (18.), 2:0 Gašpar (24.), 3:0 Gašpar (39.).

Square: Primić, Pele, Cvjetković, Rezo, Kuraja, Zarač, Darrer, Perić, Gašpar, Bruninho, Đuraš, Turuk.

Universitas: Bilić, Trivković, Rađa, Bokan, Štimac, Peša, Grubelić, Tunjić, Šuljić, Tustonjić.

Vrgorac - Alumnus 4:4 (4:2)

Vrgorac - ŠD Davor Jović. Gledatelja 500.

Suci: Krešimir Grgurević i Tomislav Katinić (oba Slavonski Brod).

Strijelci: 1:0 Martinac (13.), 1:1 Ilić (10.), 2:1 Babić (11.), 2:2 Perković (12.), 3:2 Jelavić (18.), 4:2 Martinac (19.), 4:3 Perković (27.), 4:4 Markić (34.).

Vrgorac: Rašić, Kraljević, V. Pervan , Kozarić , Jelavić, Jurić, Babić, Suton, Gašpar, Jurjević, A. Pervan,  Martinac, Raos.

Alumnus: Modrušan, Matan, Ilić, Markić, Matan, Perković, Vidiček, Pezelj, Šestić, Ledinščak, Vurnek, Soldo.