Prvo svjetsko zlato za Alexisa Pinturaulta

Piše (H)
11. veljače 2019. - 19:14
Alexis Pinturault

Francuski 27-godišnji skijaš Alexis Pinturault u ponedjeljak je osvojio svoje prvo zlatno odličje na velikim natjecanjima, postavši novim svjetskim prvakom u alpskoj kombinaciji na Svjetskom prvenstvu u švedskom Areu.

I preostala dva mjesta na postolju osvojili su tehničari, slalomski specijalisti, srebrni Slovenac Štefan Hadalin i brončani Austrijanac Marco Schwartz.

Francuz je nakon spusta bio na 24. mjestu, a za najbržim, Talijanom Dominikom Parisom, zaostao je za 1.52 sekunde. No, to se nije pokazalo velikim hendikepom za slalomaše, jer su od prve desetorice iz prve vožnje, na kraju samo Paris i Švicarac Mauro Caviezel završili među desetoricom najboljih, na sedmom i devetom mjestu.

Štefan Hadalin, svjetski juniorski prvak u alpskoj kombinaciji iz 2016. godine, osvojio je...

20. travanj 2024 02:53