Sport Ostalo

sportsko ime dalmacije

U konkurenciji za najbolju momčad su vaterpolisti Juga iza kojih je još jedna odlična godina, a intrigira nas 'futsal obračun'

sportsko ime dalmacije

Izbor za najbolje sportaše u Dalmaciji se zahuktava. Glasovi pristižu, a uskoro ćemo saznati i koji su laureati za proteklu godinu.

U konkurenciji za najbolju momčad branitelj naslova je dubrovački Jug Co. “Gospari” su u protekloj godini dominirali, osvojili su Prvenstvo Hrvatske i Regionalnu ligu, dok su u Ligi prvaka zapeli u polufinalu u kojemu su poraženi od Pro Recca. 

Osim klupskih uspjeha jugaši se mogu pohvaliti i da su dobro “napunili” reprezentaciju Hrvatske koja je na Europskom prvenstvu osvojila brončano odličje, a po mnogima je najbolji bio Luka Lončar, vrhunski centar Juga i reprezentacije koji je u našem izboru ujedno i kandidat za najboljeg sportaša u protekloj godini.

Odlični i u novoj sezoni

Jug je odličan i u aktualnoj sezoni, iako su mu u domaćim vodama zube počeli pokazivati zagrebačka Mladost i splitski Jadran, i dalje izgledaju jako dobro te su u Ligi prvaka nakon sedam kola vodeći u skupini B.

U konkurenciji momčadi zanimljivo je pratiti i razvoj glasovanja kod futsal klubova. Dugo je Split Tommy bio najbolji u Dalmaciji i to uvjerljivo, no u prošloj sezoni je stasalo Apfel Novo Vrijeme iz Makarske, osvojili su prvenstvo i potom se plasirali u elitnu rundu Lige prvaka, odnosno među 16 najboljih momčadi Starog kontinenta

 Split Tommy je, pak, osvojio domaći Kup pa su i oni s tim trofejem u konkurenciji za najbolju momčad.

 

Nominirani

Sportaši

1. Mate Pavić (tenis)

2. Petar Gorša (streljaštvo)

3. Toni Kanaet (taekwondo)

4. Lovre Brečić (taekwondo)

5. Duje Bajrušović (futsal)

6. Antonio Plazibat (kickbox)

7. Toni Čatipović (kickbox)

8. Petar Milas (boks)

9. Hrvoje Marinović (kuglanje)

10. Luka Lončar (vaterpolo)

11. Stipe Žunić (atletika)

12. Marin Mogić (plivanje)

Sportašice

1. Matea Jelić (taekwondo)

2. Barbara Matić (judo)

3. Helena Jurišić (kickbox)

4. Lucija Bilobrk (tajlandski boks)

5. Marija Malenica (kickbox)

6. Daria Obratov (sanjkanje)

Momčadi

1. Jug CO (vaterpolo)

2. Braća Fantela (jedrenje)

3. Novo Vrijeme Apfel (futsal)

4. Split Tommy (futsal)

5. Nada (ragbi)

6. Mertojak (kuglanje)

7. Mladost (KL) (odbojka)

8. Dubrovnik Racing (auto-moto)

Ekipe

1. Split (nogomet)

2. Split (košarka)   

3. Marina Kaštela (odbojka)

4. Nada (ragbi)

Želiš prvi znati vijesti o Hajduku?

SD Hajduk
Naslovnica Ostalo