MI: sažetak rezultata hrvatskih sportaša od subote

28. lipnja 2009. - 10:23

I drugog dana natjecanja na 16. Mediteranskim igrama u Pescari hrvatski sprtaši osvojili su jednu zlatnu i jednu brončanu medalju. Hrvatska streljačica Snježana Pejčić osvojila je naslov mediteranske prvakinje u disciplini malokalibarska puška trostav 50 metara, dok je plivačica Sanja Jovanović osvojila broncu na 50 metara leđno.

Pejčić je do zlata stigla s rezultatom od 675.3 krugova, samo 0.1 krug manje pogodila je srebrna Francuskinja Laurence Brize, dok je broncu sa 671.9 krugova osvojila još jedna Francuskinja Emilie Evesque. U finalnih 10 hitaca Pejčić je uspjela nadoknaditi čak devet krugova zaostatka za Brize iz kvalifikacije. Pejčić je u finalu ostvarila rezultat od 99.3 krugova, a Brize samo 90.2.

Petar Gorša osvojio je šesto mjesto u finalu disipline zračna p...

20. travanj 2024 05:05