Ostalopotvrdila kvalitetu

Do srebra na Grand prixu preko svjetske prvakinje: fantastična Matea Jelić ulazi među šest najboljih na olimpijsku listu

Piše PSD
21. listopada 2018. - 00:21
IMG_8828.JPG

Članica splitskog Marjana Matea Jelić osvojila je srebro na četvrtom i posljednjem grand prixu sezone koji se održava u Manchesteru. Fantastična Matea tako je zlatu iz Moskve dodala srebro s još jednog grand prixa, te će sljedeći mjesec skočiti na šesto mjesto olimpijske rang liste s koje će šest najboljih na kraju 2019. krenuti prema Tokyu.

Na putu prema finalu kategorije do 67 kilograma Jelić je slavila protiv Dunje Lemajić 7:5 u prvom kolu dok je u drugom bila bolja od Korejke Jan di Kim s visokih 25:12. U borbi za medalju Jelić je s 11:8 bila bolja od Amerikanke Paige Mc Pherson, brončane sa olimpijskih igara te srebrne i brončane s posljednja dva svjetska prvenstva.

Polufinale je Matea odradila perfektno, s 5:0 slavila protiv Nur Tatar koja ima nevjerojatnih devet me...

23. travanj 2024 00:57