Ostalomediteranske igre

Podigao točno 100 kila više od svoje težine: splitski dizač utega Amar Musić donio prvo zlato Hrvatskoj

26. lipnja 2018. - 22:15
111amar

Hrvatski dizač utega Amar Musić osvojio je zlatnu medalju na Mediteranskim igrama u Tarragoni. U kategoriji 85 kg Musić je izbačajem uspio podići stotinu kilograma više od vlastite težine.

Pobjedničkih 185 kilograma ostvario je u posljednjoj, trećoj seriji, nadmašivši za jedan kilogram drugoplasiranog Tunižanina Ramzija Bahloulija. Bronca je pripala Grku Dimitriosu Aslanidisu s podignuta 183 kilograma.

- Kakva je konkurencija bila, najbolji trojac bi završio i na postolju Europskog prvenstva - izjavio je trener našeg najboljeg dizača Boško Čavka.

U dizačkoj disciplini trzajem Musić je zauzeo četvrto mjesto sa podignutih 146 kilograma, pet manje od brončanog Bahloulija, dok je zlatnu medalju osvojio Talijan Cristiano Giuseppe Ficco s podignuta 153 kilograma.