Ostalozlatna liga

Bitka za prvo mjesto: Hrvatice neće imati lagani zadatak

Piše Darko Rapić
30. svibnja 2018. - 10:29

Poslije teške  i mukotrpne utakmice s Francuskom, Hrvatsku žensku odbojkašku reprezentaciju večeras (17 sati) čeka dvoboj u Finskoj u borbi za prvo mjesto.

Već je utakmica protiv Mađarske odavala određene znakove problema hrvatskom izborniku Lovrinovu, a dvoboj protiv Francuskinja to je samo potvrdio. Doduše, Francuska je odigrala najbolju utakmicu u dosadašnjem tijeku natjecanja.

Hrvatice neće imati lagani zadatak, Finkinje gore od želje za revanšom. Hrvatska ih je u Splitu svladala s 3:0, no mnogi bi se zavarali misleći da je to bila laka pobjeda. Najbolje se to vidjelo u drugom setu u kojem je Hrvatska preokrenula 23:21 na 26:24, uz kontroverzni poen kojem je prethodilo osvajanje seta.

Finkinje su se od poraza opravile ekspresnom pobjedom protiv Francuske, a bez velikih ša...

25. travanj 2024 15:20