Sport Ostalo

Liga za prvaka

Dva pogotka Igora Šuljića donijela pobjedu Universitasu

Dva pogotka Igora Šuljića donijela su Universitasu pobjedu na startu razigravanja za ulazak u Prvu ligu! Splitska sveučilišna futsal momčad na Gripama je s 2:1 svladala prvaka regije Sjever Jesenje poslije teških 40 minuta. Tako se i očekivalo. Uostalom, put u najviši rang ne može biti jednostavan, premda su postojale naznake da su Splićani na papiru kvalitetniji od Jesenja i Vinkovaca koji su također u Ligi za prvaka.

I zaista, od prve minute vidjelo se da je Universitas bolji. Većim dijelom susreta bila je to prava opsada gostujućeg gola, uz tek povremene, ali vrlo opasne „izlete“ Jesenja na domaću polovicu. Iz jednog takvog su „zeleni“ iz Gornjeg Jesenja pored Krapine i poveli kada je inače pouzdani vratar AFCU-a Franko Bilić kardinalno pogriješio. Dogodi se.
- Je l' moguće – komentiralo se na tribinama nakon što su gosti iznenađujuće poveli. U nevjerici je bio i „Izbornik Dena“, vjerni pratitelj AFCU-ovaca.

Domaćem sastavu kao da je nedostajao pogodak da se njegovi igrači oslobode i opuste. Ali, taj gol nikako nije stizao. Nema tko nije pokušavao, prodirao, šutirao... A gosti? Oni su se sklupčali u svoj šesterac i tražili prostor za kontre. Odolijevali su prvenstveno zahvaljujući raspoloženom vrataru koji je obranio čak i penal u drugom poluvremenu. No, Splićani nisu paničarili.

- Nije me bilo strah. Očekivao sam pogodak jer bi bilo nerealno da je završilo 0:1. Pokazali smo napadački gard svih 40 minuta i optimističan sam uoči nastavka natjecanja. Nitko nije rekao da će biti lagano – rekao je nakon utakmice trener Universitasa Marin Mandić.

Čovjekom odluke pokazao se Igor Šuljić koji je postigao oba pogotka u preokretu. Posebno je dojmljiv bio njegov drugi kada je iz slobodnog udarca s desetak metara pogodio pod samu gredu.
- Ma, to sam slučajno pogodio. Išao sam dodati, haha – našalio se dobro raspoloženi Šuljić koji je također vjerovao kako će se prije ili kasnije njegovim suigračima otvoriti.
- Imperativ pobjede je visio nad nama i na kraju smo se namučili više nego što smo mislili. Dogodio se taj kiks vratara, ali nemamo mu što zamjeriti. Cijelu sezonu brani sjajno. I kod 0:1 smo se bodrili, znali smo da nam je jedan gol dovoljan da okrenemo rezultat. Ispalo je dramatično, ali dobro je. Pobjeda se piše.

Laknulo je i Mandiću čija je momčad napravila važan korak prema Prvoj ligi.

- Zadovoljan sam jer smo gubili do sredine drugog dijela. Šteta neiskorištenog penala jer bi nam se „špina“ ranije otvorila. Analizirali smo Jesenje protiv Vinkovaca, no ovdje su nas iznenadili zatvorenom taktikom. Povukli su se u svoju trećinu.

Već u subotu splitske studente čeka novi okršaj, gostovanje u Vinkovcima koji su u prvom susretu izgubili od Jesenja 7:4. Nakon toga Mandićeva momčad gostuje i u Krapini kod Jesenja, a onda u posljednjem kolu na Gripama dočekuje Vinkovce uz nadu da će tada proslaviti i povijesni ulazak u društvo prvoligaša.

UNIVERSITAS – JESENJE 2:1 (0:1)

Split, Mala dvorana SC Gripe.

Gledatelja 300.

Liga za prvaka 2. HMNL, 2. kolo.

Suci: Saša Tomić i Boris Stanić (oba iz Zagreba).

Strijelci: 0:1 Cvilko (10.), 1:1 Ig. Šuljić (28.), 2:1 Ig. Šuljić (35.).

UNIVERSITAS: Bilić, Radostić, Mijić, Iv. Šuljić, Crnjac, Ig. Šuljić, Roguljić, Nikolić, Taći, Bezmalinović, A. Peša, D. Peša, Bokan, Tustonjić.

JESENJE: Končevski, M. Habjanec, J. Habjanec, Cvilko, Presečki, Švaljek, Kovačec, Vincelj, Osredečki, Veverec, Lamot.

Od početka se igralo praktički samo na polovici Jesenja i malo je nedostajalo da Universitas povede već u trećoj minuti kada je Taći silovitim udarcem uzdrmao stativu. U sedmoj minuti gosti su u kontri promašili čisti zicer (Švaljek), što je bila najava njihova vodstva tri minute potom.

Domaći vratar Bilić ispucao je loptu ravno u noge Cvilku koji je s deset metara iskosa pogodio prazna vrata. Splićani su nastavili nizati šanse, ali lopta nije htjela u gol.

U 23. minuti Universitas nije realizirao penal koji je iznudio Ivor Šuljić. Loptu je uzeo Ante Peša, Končevski mu obranio, a u nastavku akcije Bilić je spriječio gol Jesenja obranivši zicer Osredečkom.

Peša se za promašeni penal iskupio pet minuta kasnije asistencijom Igoru Šuljiću za 1:1. Nakon što su još par puta pogodili okvir gola, domaćini su ipak stigli do zaslužene pobjede novim pogotkom Igora Šuljića iz slobodnog udarca s desetak metara. No, nije moglo bez drame. U finišu su gosti također zatresli vratnicu...