OstaloEP taekwondo

Rekordnih osam medalja 'skuhanih' u Kazanu: Iva Radoš osvojila brončanu medalju

13. svibnja 2018. - 18:30
taekwondo31-121116

Hrvatska taekwondo reprezentativka i članica zagrebačkog Metalca Iva Radoš osvojila je brončanu medalju u kategoriji do 73 kg posljednjeg dana natjecanja na Europskom prvenstvu u ruskom Kazanju, nakon što je pobjedama nad Grkinjom Evgenijom Sarri (8-1) i Britankom Jade Slavin (5-3) stigla do polufinala, u kojem je bolja od europske prvakinje iz 2016. bila Turkinja Nafia Kus (1-9).

Za Hrvatsku je ovo osma medalja na Europskom prvenstvu u Kazanju, što je rekordan domet naših boraca na kontinentalnim prvenstvima u seniorskoj konkurenciji. U Rusiji su hrvatske reprezentativke i reprezentativci osvojili tri zlatna i pet brončanih odličja.

Osim Ive Radoš, posljednjeg dana natjecanja na borilište je izašlo još četvero hrvatskih boraca i svi su zaustavljeni na korak do odličja. Doris Pol...

19. travanj 2024 05:36