OstaloIde u savjetnike

Stres je učinio svoje: zlatni ruski izbornik dao ostavku zbog 'psihičke iscrpljenosti'

12. travnja 2018. - 21:55
2018-01-31T131115Z_756870329_UP1EE1V10MQ1A_RTRMADP_3_OLYMPICS-2018-PUTIN.JPG

Samo dva mjeseca nakon što je osvojio zlatnu olimpijsku medalju izbornik ruskih hokejaša na ledu Oleg Znarok podnio je ostavku.

Rusi su u finalu u Pjongčangu u produžetku svladali Njemačku s 4-3 i osvojila olimpijsko zlato nakon dugih 26 godina i to na prvom olimpijskom turniru od 1994. godine na kojem nisu sudjelovali igrači iz NHL lige. Rusija je zbog sankcija MOO-a na tom turniru nastupala bez nacionalnih obilježja i imala je neutralnu oznaku "OAR".

Predsjednik Ruskog hokejaškog saveza Vladislav Tretjak izjavio je da se Znarok "psihički isrpio", ali je i dodao kako će dobiti mjesto savjetnika u Savezu. Ruse će na Svjetskom prvenstvu u svibnju u DaIde u savjetnikenskoj voditi Ilja Vorobjov.

25. travanj 2024 22:53