Sport Ostalo

pun ribnjak baluna

Omišani na minutu bili u prvoj ligi: splitskim studentima bod je ravan pobjedi jer su zadržali bod prednosti na vrhu

Sve bitno stalo je u zadnjih pet minuta, derbi prvenstva druge futsal lige između Olmissuma i AFC Universitasa završio je, pravno formalno, bez pobjednika (1:1), ali je ova podjela bodova gostima, splitskim studentima, de facto pobjeda, što su znali bučno proslaviti, na terenu i na tribini omiške dvorane Ribnjak.

Drugoligaški derbi fino je napunio omišku dvoranu, petstotinjak gledatelja našlo se na tribini, među njima i 70-ak navijača momčadi iz Splita. Ulog je bio veliki, protivnike je, ne pet kola do kraja, dijelio samo jedan bod (Universitas 41, Olmissum 40), svima je bilo jasno da je ovo ključna utakmica za prvaka. Ne i konačna, jer četiri su runde još do kraja, ali je iznimno važna.

I, kao što rekoh u uvodnoj rečenici, sve najvažnije stalo je u završnih pet minuta. Do te 36. minute nije bila ljepotica od utakmice, uglavnom se igralo oprezno, čvrsto, na trenutke i u grču. Splićani nisu previše riskirali, došli su u Omiš s bodom fore, dok se domaćin u većem dijelu susreta nije uspio nametnuti kao – domaćin.

Domaćini poveli u 36. minuti, gosti izjednačili u 37.

Igrala se već spomenuta 36. minuta, na semaforu je pisalo, za futsal neobičnih, 0:0. A onda je krenulo završno ludilo. Prvo je Gotovac iskoristio neopreznost obrane gostiju, zabio za 1:0 i digao navijače Olmissuma na noge. Publika oduševljena, klupa u terenu. Veselje samo takvo, prva ligo, evo nas.

No, trajalo je samo minutu. Jer je Universitas odmah poravnao na 1:1. Šesti akumulirani prekršaj, hladnokrvan poput pokeraša Šuljić je zabio gol sezone.

I to nije sve, baš kao u džirlo reklami, ima toga još. Gol u 36. za 1:0, gol u 37. za 1:1, a u 38. minuti crveni karton gostima (Crnjac prekršajem zaustavio kontru domaćina). Zadnje dvije minute domaćini su napadali s igračem više, cijelo prvenstvo stalo je u te dvije minute igre “četiri na tri”.

Fenomenalni Bilić

Totalna opsada gola gostiju, ali fenomenalni Franko Bilić sačuvao je svoju mrežu, jednom i uz pomoć grede, i priredio svojoj momčadi slavlje. Znali su to proslaviti, vidi se i na fotografijama...

Rečeni Bilić apsolutni je junak derbija, čovjek je u tri navrata obranio – nemoguće. Nismo ga zaludu u najavi utakmice istaknuli kao glavnu facu.

Na terenu 1:1, a na tablici 42:41 za Universitas. Sad splitski studenti sve imaju u svojim rukama/nogama, sve četiri utakmice do kraja prvenstva igraju na Gripama (Jezera, Genius, Heroji 2007., Split Tommy II), dok Olmissum sljedeće kolo mora u Ploče na vrlo teško gostovanje Porto Toleru...

Dovoljan razlog AFCU-sljedbenicima da svi skupa, navijači i igrači, proslave to u Gusara uz Korejin rižot s plodovima mora. Duboko u splitsku subotnju noć...