Ostalofantastična utrka

Fourcade u foto finišu za dužinu pancerice stigao do drugog zlata u Pjongčangu!

18. veljače 2018. - 14:49

Najbolji biatlonac svijeta Francuz Martin Fourcade u iznimno uzbudljivoj završnici utrka na 15 km s masovnim startom nadmašio je Nijemca Simona Schemppa u foto-finišu i tako osvojio svoje prvo olimpijsko zlato u ovoj disciplini, što mu je drugi trijumf na ZOI u Pjongčangu, a ukupno četvrto najsjajnije odličje na olimpijskim igrama u karijeri.

U borbi za brončano odličje Norvežanin Emil Hegle Svendsen nadmašio je Nijemca Erika Lessera, dok je bivši hrvatski olimpijac Jakov Fak, koji nastupa za Sloveniju, uz jedan promašaj završio na desetom mjestu sa 36.1 sekundom zaostatka za pobjednikom.

Niti jedan od trideset biatlonaca koji su se natjecali u ovoj utrci nije uspio završiti natjecanje bez ijednog promašaja, a Fourcade je do zlata stigao s jednim promašajem na prvom gađan...

25. travanj 2024 16:24