OstaloSuperveleslalom

Apsolutna senzacija u Pjongčangu: Austrijanka Veith već je primila čestitku predsjednika Olimpijskog odbora, a onda je na stazu došla Ester Ledecka...

17. veljače 2018. - 10:02

Češka skijašica Ester Ledecka (22) autorica je najveće senzacije na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu, ona je u subotu osvojila zlatnu medalju u superveleslalomu sa stotinkom prednosti ispred srebrne Austrijanke Anne Veith (28), odnosno 11 stotinki ispred brončane Lihtenštajnke Tine Weirather (28).
Ledecki je u dosadašnjoj karijeri najbolji plasman u Svjetskom kupu bilo sedmo mjesto u spustu u Lake Louiseu u prosincu prošle godine, dok je u superveleslalomu ostvarila dva 19. mjesta prošle sezone. Ove sezone je u Svjetskom kupu ukupno osvojila sedam bodova u superveleslalomu da bi u Pjongčangu šokirala skijaški svijet.
Mlada Čehinja je sa starta krenula kao 26. nakon što su sve favoritkinje već završile svoje utrke i smatralo se kako su medalje podijeljene. Austrijanka V...

17. travanj 2024 19:51