Ostalohokej na ledu

Šveđani se namučili s Nijemcima, Finska lako protiv Norveške

16. veljače 2018. - 17:25

Hokejaši Finske s uvjerljivih su 5-1 (1-1, 1-0, 3-0) nadigrali Norvešku, ali su otpor suparnika do kraja slomili tek u posljednjoj trećini, dok su Šveđani s minimalnih 1-0 (1-0, 0-0, 0-0) svladali Njemačku pogotkom Stalberga nakon samo dvije minute igre.

U tom su dvoboju najbolji pojedinci bili vratari; švedski Jhonas Enroth zaustavio je svih 28 udaraca, a njemački Timo Pielmeier obranio je 25 od 26 šuteva.

Norvežani su poveli u dvoboju s Fincima pogotkom Patricka Thoresena u sedmoj minuti. No, tada je Mikko Koskinen zaključao finska vrata, a Eeli Tolvanen (17, 26), Veli-Matti Savinainen (43), Sami Lepisto (48), Sakari Manninen (57) su bili strijelci za uvjerljivu pobjedu Finaca koji su vodeća momčad skupine C i u međusobnom dvoboju sa Šveđanima će odlučiti koja će reprezentacija...

18. travanj 2024 07:19