Ostalobiatlon

Peiffer iskoristio podbačaje Fourcadea i Boea, Fak 23.

11. veljače 2018. - 15:13

Nijemac Arnd Peiffer (30) osvojio je naslov olimpijskog pobjednika u biatlonu u disciplini 10 kilometara sprint na ZOI u Pjongčangu, on je do svoje prve individualne olimpijske medalje stigao pogodivši svih 10 meta, a ciljem je prošao u vremenu od 23:38.8 minuta.

Srebrno odličje je sa 4.4 sekunde slabijim vremenom od Peiffera, uz također svih 10 pogodaka, osvojio Čeh Michal Krčmar, dok je do bronce stigao Talijan Dominik Windisch, koji je pogodio devet od 10 meta i stoga morao trčati dodatnih 150 metara, sa 7.7 sekundi zaostatka za pobjednikom.

U vjetrovitim uvjetima koji su vladali u Alpensia Biathlon Centeru u nedjelju najbolje se snašao iskusni Peiffer koji je imao tek 17. trkačko vrijeme, ali je bio jedan od rijetkih koji je uspio zadržati mirnu ruku na strelištu.