Zagrebačka Mladost na klupskom prvenstvu Europe zauzela peto mjesto

Piše R.R.
29. svibnja 2017. - 19:24
Mladost_Sankt Peterburg 2017

Zagrebačka Mladost osvojila je peto mjesto na Europskom ragbi 7 klupskom prvenstvu koje je održano u Sankt Peterburgu. Mladost je turnir otvorila s dva poraza i pobjedom u grupnoj fazi, što je bilo dovoljno za prolazak u četvrtfinale, no tamo ih je dočekao višestruki prvak Rusije i europski prvak Kuban, koji je bio preveliki zalogaj.

U razigravanju za poredak od petog do sedmog mjesta Mladost je pobijedila latvijsku Livoniu rezultatom 19-15, a u utakmici za 5. mjesto i moldavski White Wolves s visokih 26-7. Kao i prošle godine prvenstvo je osvojio Kuba pobijedivši u finalu RC Genevu.

- Ždrijeb nam nije išao na ruku, nažalost u grupi, ali i u prvoj utakmici razigravanja igrali smo protiv najbolje momčadi turnira. Sa ostalima smo kasnije bili ravnopravni, te zasluženo osvojili peto ...

19. travanj 2024 09:14