Ostalopobjeda ferrarija

Vettel slavio u Australiji, oba Mercedesa na postolju

26. ožujka 2017. - 12:30
vettel.JPG

Vozač Ferrarija Nijemac Sebastian Vettel pobijedio je na Velikoj nagradi Australije, prvoj utrci nove F1 sezone održane na stazi Albert Park u Melbourneu.

Četvorostruki svjetski prvak ubilježio 43. trijumf u karijeri, ali i prvi još od VN Singapura 2015. godine, dok je Ferrari slavio na otvaranju nakon šest godina. Drugo mjesto zauzeo je s deset sekundi zaostatka Britanac Lewis Hamilton u Mercedesu, a njegov klupski kolega Finac Valtteri Bottas bio je treći u svojoj prvoj utrci za Mercedes.

Prvu trku sezone obilježila je sjajna vožnja Vettela, ali i velika taktička pogreška vodstva Mercedesa, koje je pozvalo Hamiltona, koji je vodio utrku od starta, u boks puno ranije od suparnika. Nakon izmjene guma, Hamilton je upao u gužvu na stazi, što je otvorilo vrata Vettelu ka pobjedi....

19. travanj 2024 00:38