Ostaloformula 1

Australac slavio na VN Malezije

2. listopada 2016. - 14:12

Australac Daniel Ricciardo (Red Bull) pobijedio je u nedjelju u utrci formule 1 za Veliku nagradu Malezija, koja je vožena na stazi Sepang, dok je Nijemac Nico Rosberg (Mercedes) povećao prednost u ukupnom poretku u odnosu na svog momčadskog kolegu Lewisa Hamiltona.

Ricciardu je to četvrta pobjeda u karijeri, a prva nakon VN Belgije 2014.

Drugo mjesto osvojio je Nizozemac Max Verstappen (Red Bull), treći je bio Nico Rosberg, a na četvrtom mjestu završio je Finac Kimi Räikkönen (Ferrari).

Svjetski prvak Britanac Lewis Hamilton (Mercedes) bio je na dobrom putu da upiše novu pobjedu, ali mu je 15 krugova prije kraja utrke otkazao motor.

U ukupnom poretku Svjetskog prvenstva formule 1 vodi Nico Rosberg sa 288 bodova, slijedi ga Lewis Hamilton sa 265, a treći je Daniel Ricciardo sa 204...

20. travanj 2024 07:55